مقاله

مزایا و فایده های نصب گارد روی موتور سیکلت

موتور سیکلت وسیله نقلیه ای سبک، کم خرج و تقریبا با دردسر های کمتر از خودرو میباشد که در مسافت های درون شهری استفاده های بسیار گسترده ای دارد. استفاده از موتور سیکلت باعث میشود که شما به راحتی و بدون گیر افتادن در ترافیک های سنگین و اتلاف وقت کمتر به مقصد خود برسید.

اما استفاده از این وسیله مقرون به صرفه و ایده آل، یک سری مضرات هم دارد که نمیتوان از آن ها چشم پوشی نمود. از جمله امنیت جانیراکب موتور سیکلت که بسیار پایینتر از رانندگان سایر وسایل نقلیه است. روزانه شاهد تصادفات موتور سیکلت در سطح شهر هستیم که منجر به آسیب های جدی به بدن موتور سوار و در حالت فجیعتر باعث مرگ وی میشود.

اینکه شما بتوانید تا حد ضرورت، امنیت موتور سیکلت خود را بالا ببرید از کار های پایه و اساسی در امر موتور سواری است. شما باید سعی کنید با استفاده از ترفند هایی ضریب امنیت موتور سیکلت خود را حتی الامکان بالا ببرید تا در حین وقوع تصادفات کمترین میزان خسارت به شما و موتور سیکلتتان وارد شود.

یکی از این کارهایی که میتوانید انجام دهید و بواسطه آن امنیت خود و موتور سیکتتان را بال ببرید، بستن گارد موتور سیکلت میباشد.

گارد موتور سیکلت وسیله ایست فلزی و سنگین که برای دو قسمت جلو و عقب موتور سیکلت تعبیه شده است و وظیفه دارد که از وارد شدن ضربه به بدن و بخصوص پاهای موتور سوار و همچنین قسمت های مختلف موتور سیکلت جلوگیری نماید.

گارد ها در طرح و شکل های مختلف ارائه میشوند و بخصوص برای موتور سیکلت های نسل جدید ایران طرح های آن متنوع میباشد.

گارد موتور سیکلت

مهمترین وظیفه گارد موتور سیکلت
یکی از اعضای مهم بدن که نقش اساسی در کار های روزمره شما دارد پاهای شماست. در صورتی که پاهای شما ضربه ببیند و مصدوم شود، به سختی میتوانید کار های روز مره خود را انجام دهید.

در تصادفات موتور سیکلت، بیشتر جراحت پا مد نظر میباشد زیرا معمولا پاها در قسمت پایینتر قرار دارند و ضربه بیشتری میبینند. گارد موتور سیکلت به راحتی با پوشش اطراف پا، از وارد شدن ضربات به پا تا حد امکان جلوگیری میکند و نمیگذارد که در حین تصادف و یا زمین خوردن، پاهای شما به سطح زمین برخورد کرده و یا اینکه زیر موتور سیکلت خود گیر بیفتید.

نقش گارد موتور سیکلت در محافظت از قطعات

اگر موتور سوار باشید و سری به لوازم یدکی فروشی ها بزنید میبینید که چند سالیست قیمت لوازم یدکی موتور سیکلت به مرتب بیشتر شده و علت آن تحریم های کشور مان است. اگر موتور سیکلتتان ضربه ببیند مجبور خواهی شد برای تعمیر و جایگزینی قطعات هزینه های بسیار زیادی را بپردازید. به عنوان مثال در تاریخ نگارش این نوشته قیمت باک موتور سیکلت هوندا 125 حدود 100 هزار تومان است که شما در صورتی که بخواهید این قطعه را تعویض کنید باید این هزینه را بپردازید. استفاده از گارد موتور سیکلت در وارد شدن ضربه به قطعات بدنه موتور سیکلت، نقش اساسی دارد.

گارد موتور سیکلت وسیله ای کاربردی و بسیار حائز اهمیت است که باید سعی کنید حتما موتور سیکلت خودتان را به آن مجهز کنید. گارد موتور خود را با قیمت پایین و با کیفیت بالا برای انواع موتور سیکلت میتوانید از کینگ موتور تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *