مقاله

چگونه عمر لاستیک موتور سیکلت را افزایش بدیم حتما بخوانید

عمر لاستیک موتور سیکلت خود را با رعایت این ۷ نکته چند برابر کنید!
لاستیک موتور سیکلت یکی از لوازم مصرفی موتور سیکلت میباشد که در صورت فرسودگی باید اقدام به تعویض آن نمایید. عمر لاستیک موتور سیکلت با فاکتور زمان مشخص نمیشود. عمر لاستیک موتور سیکلت را حتی با مسافت هم نمیشود تعیین کرد.

هر چه شما بتوانید از لاستیک موتور سیکلت خود بدرستی مراقبت کنید، عمر لاستیک موتور سیکلت تان را افزایش خواهید داد.

شما میتوانید با رعایت ۷ نکته زیر، عمر لاستیک موتور سیکلت خود را چند برابر کنید.

۱- تنظیم باد لاستیک ها متناسب با شرایط آب و هوایی
سعی کنید حتما بر طبق شرایط آب و هوایی که دارید، باد لاستیک ها را تنظیم نمائید. به عنوان مثال در تابستان ها بهتر است باد لاستیک کمی کمتر از زمستان باشد.

زیرا در تابستان بخاطر گرمای هوا و اسطکاک لاستیک با سطح آسفالت داغ، هوای درون لاستیک ها منبسط شده و در نتیجه لاستیک پر باد تر شده و به راحتی عمر مفید آن کاش پیدا کند

۲- تمیز کردن لاستیک ها به صورت مداوم
به هیچ وجه نگذارید برای مدت طولانی لاستیک موتور سیکلت شما کثیف باشد. همچنین وجود روغن سوخته یا دیگر سیالات شیمیایی میتواند عمر لاستیک موتور سیکلت شما را به شدت کاهش دهد.

۳- در حین پنچری به هیچ وجه سوار بر موتور سیکلت نشوید
خیلی ها هنگام پنچر شدن تایر موتور سیکلت، وزن خود را بر قسمت مخالف انداخته و تا آپاراتی به این صورت میروند! در پاسخ به این دوستان باید بگوییم زمانی که موتور سیکلت شما پنچر میشود، کوچک ترین فشاری بر روی لاستیک، باعث پارگی ریز و ترک برداشتن لاستیک میشود پس این کار را هرگز انجام ندهید.

۴- پر کردن باد لاستیک موتور سیکلت با باد نیتروژن
هوای معمولی (اکسیژن) باعث اکسایش بسیار زیادی در لاستیک شما خواهد شد. در صورتی که بتوانید از باد نیتروژن برای باد کردن لاستیک موتور سیکلت خود استفاده کنید، عمر لاستیک موتور سیکلت خود را بسیار بالا خواهید برد.

۵- رینگ صاف و بدون تاب استفاده کنید
در صورتی که رینگ موتور سیکلت شما تاب دارد، حتما سعی کنید آن را تاب گیری کنید زیرا رانندگی با طوقه ای که تاب دارد بسیار روی فرسایش بیشتر لاستیک موتور سیکلت اثر گذار است.

۶- روی لاستیک داغ، آب سرد نریزید و بالعکس
این یک کار بسیار وحشتناک است که روی لاستیک موتور سیکلت خود که درجه حرارت بالایی دارد، آب سرد بریزید! به عنوان مثال هنگامی که موتور سیکلت خود را به کاواش میبرید، باید ابتدا دمای لاستیک ها را با پارک کردن در سایه پایین آورده و سپس موتور سیکلت خود را بشویید.

۷- ترمز کردن میخ و تیکاف کشیدن
یکی از دلایل مهم کاهش عمر لاستیک موتور سیکلت، بد ترمز گرفتن (میخ گرفتن) و تیکاف با موتور سیکلت میباشد که این موارد تاثیر بسزایی در کاهش عمر لاستیک موتور سیکلت شما خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *