مقاله

نشانه های تمام شدن لنت ترمز موتورسیکلت به همراه نکات و آموزش

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت کینگ موتور توی این مقاله میخواییم بببینیم لنت چی هست ؟ چی جوری کار میکنه ؟ علایم تموم شدنش چیه؟ نحوه تعویضش چطوره ؟ و تمامی نکاتی که باید در مورد لنت ترمز موتور سیکلت بدونید… پس تا آخر مقاله همراه ما باشید .

لنت موتور سیکلت چیست و چگونه کار میکنه ؟

از بخش های اصلی و جانبی گوناگونی تشکیل شده است

که هر کدام از این قطعات وظایفی را بر عهده دارند و در صورت اختلال در هر بخش،

خطرات و آسیب هایی برای صاحب وسیله ی نقلیه رقم می خورد. در پی بروز این مشکلات،

اگر ما از قطعات و نشانه ها و زمان تعویض هر کدام یک آگاهی کلی داشته باشیم،

می توانیم از گسترش و افزایش هزینه های خود بکاهیم.

امروز قصد داریم تا شما را با یک قطعه ی مهم و کاربردی در موتورسیکلت آشنا کنیم

و زمان استاندارد برای تعویض آن را بگوییم. در ادامه ما را دنبال نمایید.

یکی از قطعات مهم و اساسی در سیستم ترمز که در صورت بروز مشکل برای آن،

کل سیستم ترمز به نوعی دچار اختلال می شود، لنت موتورسیکلت است.

لنت جهت ایجاد اصطکاک استفاده می شود و وظیفه ی چشمگیری را در این سیستم بر عهده دارد.

لنت موتور سیکلت در واقع به بخشی از سیستم ترمز گفته می شود که روی کالیپر قرار گرفته است

و با ترمز گرفتن، در اثر اصطکاک با صفحه ی ترمز، سرعت را کاهش می دهد و یا موتور سیکلت را متوقف می کند.

لنت موتورسیکلت همانند لنت دیگر وسایل نقلیه که دارای شتاب هستند از قطعات جانبی واجب محسوب می شود

که جهت کنترل موتور و کاهش سرعت استفاده می شود.

لنت موتور باید دارای ویژگی های مطلوب باشد و به میزان کافی سختی داشته باشد

که هم بتواند به خوبی در سیستم ترمز کارش را انجام دهد و در صورت تماس با گرما،

نرم نشود و ساییدگی شدید برای آن اتفاق نیفتد.

در زمان گذشته از آزبست برای ساخت لنت استفاده می شد

که خطرات بسیاری را برای انسان و محیط زیست داشت،

اما امروزه از مس و شیشه و دیگر مواد نفتی برای ساخت لنت استفاده می شود

که به میزان آزبست تحمل دمایی بالایی دارد.

لنت ها به علت اینکه مداوم در معرض اصطکاک هستند،

نیاز به تعویض و معاینه دارند تا از ایمنی شما محافظت شده و عمر موتورسیکلت افزایش پیدا کند.

پس جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل باید سیستم ترمز و لنت در زمان معین مورد معاینه قرار بگیرد

و از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. در ادامه خواهیم گفت که زمان مناسب برای تعویض چه زمانی است

و علائم مربوط به اختلال سیستم ترمز چیست.

انواع لنت ترمز موتور سیکلت:


لنت ترمز بدون آزبست: این لنت‌ها دوست‌دار محیط زیست هستند، زیرا در آن‌ها آزبست استفاده نمی شود. همین امر باعث می‌شود که خیلی نرم و بدون صدا باشند. تنها ایرادی که به این لنت‌ها وارد است، در دمای بالا کارهایی خود را از دست می دهند و بوی بدی از آن‌ها خارج می شود.
لنت ترمز نیمه‌فلزی: اگر به دنبال یک لنت هستید که هم بی‌صدا باشد و هم به خوبی پودر شود و در شرایط آب و هوایی مختلف به خوبی وظیفه خود را انجام دهد بدون شک لنت نیمه فلزی است. این لنت تعادل را در همه زمینه‌ها برقرار کرده به همین دلیل قیمت آن هم در مقایسه با لنت‌های معمولی کمی بیشتر است.
لنت ترمز سرامیکی: این لنت برای موتور سیکلت‌های مسابقه‌ای به کار می رود زیرا در دما‌های بالا و شرایط آب و هوایی مختلف وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند. بی‌صدا هستند و طول عمر بالایی دارند تقریبا می توان آن را استاندارد‌ترین نوع لنت ترمز موتور سیکلت دانست. تنها مشکل این لنت‌ها قیمت بسیار گران آن‌ها می باشد.

بازرسی لنت ترمز موتورسیکلت
خوب، از کجا بفهمیم که لنت ترمز موتورسیکلت نیاز به تعویض دارند؟

اولین کار، بازرسی سیستم ترمزتان است. برای انجام این کار، باید بین روتورها و کالیپر را نگاه کنید. اینجا جایی است که لنت ترمزتان قرار گرفته‌اند. اکثر تولیدکنندگان حداقل ضخامت ۱.۵mm لنت را قبل از تعویض آن توصیه می‌کنند. با این وجود، اگر قصد دارید با موتورسیکلت‌تان به سفری دور بروید، تعویض زودهنگام آن ایده خوبی است.

برای موتورسیکلت‌هایی که لنت آنها به دلیل طراحی کالیپر، دید کمتری دارند، ممکن است نیاز به جدا کردن کالیپر از نقطه نصب داشته باشید. این کار معمولاً بسیار ساده است و تنها نیاز به باز کردن دو پیچ است. اگر در حال کار کردن بر روی ترمز عقب هستید، همه کاری که باید انجام دهید این است که دو پیچ کالیپر را برای سیستم تعلیق محور آونگی باز کنید. بعد از این کار، کالیپر ترمز باید جدا شود و بتوانید ضخامت لنت ترمز موتورسیکلت را به‌صورت کامل بازرسی کنید. همان داستان برای ترمزهای جلویی نیز صدق می‌کند، با این وجود، اگر موتورسیکلت‌تان مجهز به ترمز دیسک دوگانه در جلو است باید این فرآیند دوبار تکرار شود.

علائم تمام شدن لنت موتور سیکلت

از شایع ترین علائم تمام شدن لنت موتور سیکلت و خرابی ترمز موتور سیکلت، علائمی است که خود راننده حین استفاده وسیله نقلیه با کمی دقت متوجه آن ها می گردد. این علائم عبارتند از:

سوت کشیدن یا صدای کشیده شدن آهن روی هم
پایین آمدن قدرت ترمزگیری و احساس لرزش محسوس
احتیاج به فشار زیاد روی پدال ترمز
احتیاج به گرفتن پدال ترمز برای زمان طولانی تر از حالت عادی تا ایست کامل موتور سیکلت
نرم شدن پدال ترمز و پایین رفتن غیرمعمول آن هنگام فشار پا

بهترین زمان تعویض لنت ترمز موتورسیکلت
فاصله زمانی تعویض لنت ترمز به چند چیز بستگی دارد، اما برد خوب این است که هر ۲۰۰۰۰ مایل تعویض شود. لنت‌ های ترمز می‌ توانند در شرایط عادی سواری برای مدت طولانی دوام بیاورند و در شرایط ترمزهای خفیف حتی طولانی‌ تر عمل کنند. برای اطمینان از اینکه لنت ها خیلی سریع فرسوده نمی شوند، عاقلانه است که زمان هر تعویض لنت را یادداشت کنید تا طول عمر لنت های خود را ردیابی کنید.

یکی دیگر از معیارهای اندازه گیری طول عمر لنت ترمز، ضخامت لنت است. ضخامت اولیه به نوع پد استفاده شده بستگی دارد. هنگامی که لنت ها به اندازه ۱-۲ میلی متر یا کمتر از ⅛ اینچ فرسوده شدند، احتمالاً زمان تعویض آنها فرا رسیده است.

لنت های ترمز زمان ماندگاری ندارند، به این معنی که اگر استفاده نشوند لزوما خراب نمی شوند. اگر سالیانه بیش از هزار مایل طی نمی کنید، نیازی به نگرانی در مورد تعویض آنها پس از مدت زمان معینی نیست. قبل از سوار شدن یک بازرسی سریع از ترمزها انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز خوب است.

یکی از علائمی که می توان از روی آن متوجه شد که باید لنت ترمز تعویض شود، این است که پدال ترمز بیش از حد نرمال پایین می رود.

زمانی که احساس کردید پدال ترمز بیش از حد پایین رفته تا اصطکاک لازم را ایجاد نموده و به اصطلاح ترمز موتور سیکلت ضعیف بوده، نیاز به تعویض لنت ها می باشد،
حتی اگر تنها یک یا دو ماه از تعویض لنت ها گذشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که می توان به راحتی متوجه شد که لنت موتور سیکلت باید تعویض شود، ایجاد صدای زیاد در هنگام ترمز گرفتن می باشد.

چرا لنت ترمز باید عوض شود؟
تعویض لنت ترمز فرسوده، سیستم ترمز را بدون در نظر گرفتن هرگونه مشکل دیگر، عملکردی نگه می دارد. هنگامی که لنت ها بیشتر از ضخامت عملکردی خود فرسوده می شوند، توانایی ترمزگیری به خطر می افتد و راننده و سایر رانندگان در معرض خطر قرار می گیرند. توانایی کنترل مطمئن سرعت برای جلوگیری از تصادف بسیار مهم است. در ادامه پرشین سیکلت مرجع خرید موتور سیکلت اقساطی به خطرات تمام شدن لنت موتور سیکلت پرداخته است.

خطرات تمام شدن لنت ترمز
جدا از فاکتور ایمنی، عدم تعویض به موقع لنت ترمز باعث هزینه گزاف تعمیرات می شود. چند اتفاق ممکن است رخ دهد:

روتور خورد خواهد شد
حرارت بیش از حد روغن ترمز را می پزد
ترکیب اینها می تواند کولیس شما را خراب کند
لنت های ترمز از یک صفحه فلزی ساخته شده اند که به شکلی منگنه شده است که در کالیپر و یک لایه ضخیم از مواد اصطکاک قرار می گیرد. روتور ترمز حلقه ای فلزی است که به چرخ وصل شده و بین لنت های ترمز حرکت می کند. مواد اصطکاک طوری فرموله شده است که حرکت وسیله نقلیه در حال حرکت را به روشی ایمن به گرما تبدیل کند. این ماده به گونه ای طراحی شده است که به منظور افزایش عمر روتور فرسوده شود. وقتی صحبت از ضخامت لنت ترمز می شود، در مورد مقدار مواد اصطکاک باقی مانده روی لنت صحبت می کنیم.

فرض کنید تمام مواد اصطکاک فرسوده شده اند و اکنون فقط فلز صفحه لنت ترمز در مقابل فلز روتور قرار دارد. اصطکاک تماس فلز به فلز در واقع اصطکاک بیشتری ایجاد می کند، اما فقط به این دلیل که گرمای تولید شده تقریباً برای جوش دادن این دو قطعه به هم کافی است. در همان زمان، هر دو قطعه فلز دیگر قادر به انجام آن‌ طور که طراحی شده‌اند، نیستند.

وقتی صحبت از گرما شد، روغن ترمز نباید داغ باشد. اگر آنقدر داغ شود که بجوشد، مقدار کمی هوا در سیال شروع به انبساط می کند. از آنجایی که روغن ترمز غیر قابل تراکم است و هوا قابل تراکم نیست، اکنون قدرت هیدرولیک روغن ترمز وجود ندارد. در این سناریو، سیال احتمالاً نیاز به تعویض دارد.

آموزش تعویض لنت ترمز موتور سیکلت
تعمیرات سیستم ترمز به مهارت متوسطی نیاز دارد. اکثر تعمیرات به راحتی انجام می شوند، اما ممکن است یک چالش جدید برای کسانی باشد که تجربه کافی ندارند. اگر می‌خواهید خودتان کار را انجام دهید، عاقلانه است که یک دفترچه راهنمای تعمیر داشته باشید و قبل از آن در مورد کاری که انجام می‌ دهید تحقیق کنید.

هنگام تعویض روتور، پدها و/یا کالیپرها، به راهی برای بالا بردن موتور نیاز دارید تا چرخ‌ها را جدا کنید. پایه‌ ها و آسانسورهایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کنند. هنگام انجام این کار احتیاط کنید، زیرا موتور می تواند به راحتی واژگون شود و باعث آسیب شود.

در آماده سازی برای هر گونه تعمیر، مطمئن شوید که ابزار مناسب را در اختیار دارید. در اینجا لیستی از ابزارهای آماده وجود دارد:

آچار در اندازه های مختلف از جمله اندازه های متریک و استاندارد
پیچ گوشتی
انبردست
پاک کننده قطعات ترمز
چند ابزار تخصصی دیگر نیز برای یافتن وجود دارد. ابتدا لازم به ذکر است که روغن ترمز برای رنگ خورنده است و باید با دقت کار کرد. به این ترتیب، چند پارچه تمیز، پاک کننده قطعات ترمز، و روشی برای جمع آوری روغن ترمز داشته باشید. یک کاسه یا تابه پلاستیکی کوچک برای گرفتن مایع قدیمی به خوبی عمل می کند. در مرحله بعد، داشتن یک سرنگ با اندازه خوب برای استخراج مایع ترمز از مخزن ایده خوبی است. در نهایت، برخی از افراد از پمپ خلاء دستی برای شستشو و خونریزی سیستم استفاده می کنند.

روش تعویض لنت ترمز موتور سیکلت
برای شروع، موتور را بلند کرده و با خیال راحت نگه دارید تا بتوانید چرخ را بردارید. پس از برداشتن، می توانید روتور را در صورت نیاز تعویض کنید. به طور معمول، ۵ یا بیشتر پیچ وجود دارد که روتور را به توپی نگه می دارد و روتور جدید با پیچ های جدید عرضه می شود.

تعویض لنت ها بسیار ساده است. برای اینکه بتوانید لنت ها را بیرون بیاورید، احتمالاً باید پیچ ​​کولیس را باز کنید. این کار شامل برداشتن چرخ نمی شود، بلکه به مشخصات دوچرخه خاص شما مراجعه می کند. هنگام نصب لنت های جدید، ایده خوبی است که برای کاهش نویز، مقداری گریس ترمز در پشت صفحه فلزی اضافه کنید. پس از پوشاندن لنت‌ های جدید، کولیس را دوباره بچسبانید.

هنگامی که چرخ برداشته شود، می‌ توانید به لنت‌ ها و کولیس دسترسی داشته باشید. هنگام تعویض کولیس، معمولاً فقط چند پیچ ​​وجود دارد که آن را به چنگال یا قاب نگه می دارد.

قبل از جدا کردن خط ترمز، آن را به آرامی فشار دهید تا از نشت تمام مایعات به بیرون جلوگیری شود. هنگامی که خط به کولیس جدید وصل شد، باید سیستم را تخلیه کنید. این فرآیند اجازه می دهد تا روغن ترمز به طور کامل وارد کالیپر جدید شود و تمام حباب های هوا را خارج کند. روش های مختلفی وجود دارد، اما اصل این است که دریچه را باز کنید تا هوا و مایع خارج شود. هنگامی که بیشتر هوا خارج شد، مطمئن شوید که دسته ترمز را پمپ کنید تا مطمئن شوید که کار می کند و احساس درستی دارد.

توجه:
فرآیند تخلیه سیستم ترمز هنگام تعویض مایع قدیمی نیز استفاده می شود. این روغن قدیمی و کثیف را با روغن ترمز تازه جایگزین می کند. این اغلب جایی است که سرنگ و کمی شلنگ لاستیکی به کار می آیند. به سادگی از سرنگ استفاده کنید تا مایع قدیمی را از مخزن خارج کنید و خطوط را خارج کنید. سپس مایع جدید بریزید و حباب های هوا را خارج کنید.

پس از انجام هر گونه تعمیر و قبل از سوار شدن، همیشه از عملکرد ترمز اطمینان حاصل کنید. فقط به این دلیل که قطعه آسیب دیده جایگزین شده است، تضمین نمی کند که کار کند. پس از اطمینان از کارکرد آن، موتور را برای یک سواری آسان ببرید و چندین توقف داشته باشید.

عمر لنت موتور سیکلت چقدر است؟
عمر لنت موتور سیکلت ارتباط مستقیمی با مولفه های زیادی از جمله مقدار، نوع استفاده، جنس، کیفیت لنت و کیفیت خود وسیله نقلیه وابسته است. اما اگر بخواهیم استانداردی برای عمر لنت در نظر بگیریم، بازه 3 تا 6 ماه یک طول عمر منطقی برای لنت موتور سیکلت است.

عوامل تاثیرگذار در معین عمر لنت موتور سیکلت

  1. جاده یا کهکشان راه شیری
    قطعا رفت وآمد همیشگی در جاده های نامناسب و سنگلاخی، عمر لنت موتور سیکلت را کم می نماید. راستش را بخواهید موتورسیکلت ها برای رانندگی در جاده های آسفالت یا خاکی طراحی شده اند و خیلی مناسب کره ماه نیستند.

پس اگر محل رفت وآمدتان به کهکشان راه شیری بی شباهت نیست ؛ متاسفانه عمر لنت موتور سیکلت شما کمتر از عمر استاندارد آن خواهد بود.

  1. موتور یا کامیون حمل بار
    یکی دیگر از مسائلی که روی عمر لنت موتور سیکلت شما اثر می گذارد، مقدار باری است که روی موتور سوار می کنید. موتورسیکلت نهایتا وزن 2 انسان میانه را تحمل می نماید.

اگر موتور سیکلت را وسیله حمل و نقل اشیا سنگین نموده اید؛ عمر لنت به زودی به سر آمده و صدای جیغ لاستیک های موتور، گوش شما را پر خواهد نمود.

هزینه تعویض لنت موتور سیکلت
اگر علائم تمام شدن لنت موتور سیکلت خود را مشاهده نموده و به فکر تعویض آن افتاده اید؛ آنالیز هزینه لنت موتور سیکلت می تواند دغدغه شما باشد.

برای برآورد هزینه تعویض و نصب لنت موتور سیکلت نمی توان عددی قطعی ارائه داد و رقم ها در ادامه صرفا در حد آشنایی نسبی با حدود قیمت بازار امروز کارآمد است؛ چراکه در نهایت این هزینه به نوع موتور، برند لنت و مزد دست تعویض کار وابسته خواهد بود.

هزینه لنت ترمز در زمان نگارش این مقاله از 40 تا 700 هزار تومان متغیر است که این هزینه باید به علاوه هزینه دستمزد تعویض کار در نظر گرفته گردد.

بعلاوه دستمزد تعویض لنت موتور سیکلت نیز از 60 تا 800 هزار تومان وابسته به محل زندگی و نوع موتور شما (سختی یا آسانی باز کردن و تعویض لنت) متغیر است.

نکات دیگری که باید به آنها توجه کنید
درحالیکه لنت ترمز در واقع یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین اقلام در سیستم ترمز موتورسیکلت است، این لنت تنها باعث توقف به موقع موتورسیکلت نمی‌شوند. چیزهای دیگری که باید به آنها دقت کنید عبارتند از خطوط ترمز، روغن ترمز و روتورها. باید مطمئن شوید که هرگونه پیچ‌خوردگی یا ترک را در خطوط ترمزتان بررسی کرده‌اید، چون این کار می‌تواند به شدت مانع عملکرد ترمزتان شود.

روغن ترمز که عوض نشده باشد یا قرمز شده باشد در بسیاری از مواقع می‌تواند باعث ایجاد حباب یا هوا در این سیستم شود. همچنین می‌تواند منجر به احساس ترمز نرم در اهرم با پدال شود. علاوه‌براین، روغن ترمز کهنه به شدت دارای نقطه جوش پایین‌تری است. این بدین معنا است که ترمزهای‌تان در بارهای سنگین به احتمال زیاد خراب شوند.

بررسی روتور موتورسیکلت
در نهایت ولی از همه مهم‌تر، از بررسی روتورها مطمئن شوید چون آنها به همان اندازه لنت ترمز مهم هستند. درحالیکه عمر روتورها طولانی‌تر از لنت ترمز هستند، اگر مدل موتورسیکلت‌تان قدیمی است می‌توانند فرسوده شوند و دارای مقدار زیادی کیلومتر در ساعت هستند. به دنبال ترک و خرابی بر روی روتورها باشید و اگر متوجه هرگونه آسیبی شدید، از تعویض آنها مطمئن شوید. با شستن ترمزها آنها را هر روز تمیز نگه دارید و سپس مسیر طولانی را با ترمزهای موتورسیکلت‌تان

لذت ببرید.

جمع بندی
در این مقاله به آنالیز علائم تمام شدن لنت ترمز موتور سیکلت پرداختیم. تشخیص تمام شدن لنت ترمز کار ساده ای است که اگر در زمان درست و به موقع انجام نگردد، خسارات زیادی از جمله تصادف و خسارات جانی و اقتصادی به بار خواهد آورد. البته لنت ترمز به تنهایی ضامن سلامت وسیله نقلیه نبوده و روغن ترمز، سیم پدال ترمز و روتورها نیز باید مدام چک شده و سالم باشند. تیم خبرنگاران امیدوار است توانسته باشد به شما در آنالیز سلامت لنت ترمز موتور یاری نموده باشد.

سوالات متداول
کار لنت ترمز موتور سیکلت چیست؟
لنت موتور سیکلت وسیله ای است که انرژی چرخشی چرخ های موتور را به انرژی گرمایی برای ایست تبدیل نموده و باعث کاهش سرعت یا ایست موتور سیکلت شما می گردد.

علائم تمام شدن لنت موتور سیکلت چیست؟
جیغ کشیدن لاستیک ها هنگام ترمز، کشیده شدن موتور سیکلت روی آسفالت، احتیاج به فشار زیاد پدال و دیر ایستادن وسیله نقلیه (ترمز ضعیف)، از جمله علائم تمام شدن لنت موتور سیکلت هستند.

عمر لنت موتور سیکلت چقدر است؟
عمر لنت موتور سیکلت بین 3 تا 6 ماه تخمین زده می گردد.

هزینه تعویض لنت موتور سیکلت چقدر است؟
هزینه تعویض لنت موتور سیکلت به عواملی مثل نوع موتور شما و برند بستگی دارد، اما این هزینه به طور میانه از 40 تا 800 هزار تومان برآورد شده است.

چگونه لنت موتور سیکلت خود را سالم نگه داریم؟
برای افزایش عمر لنت موتور سیکلت، باید از حمل ونقل بار زیاد با موتور و رفت وآمد در مسیرهای کوهستانی خودداری کنید.

بهترین مارک لنت ترمز موتور سیکلت:
اگر بخواهیم برند خاصی از لنت ترمز را به شما عزیزان معرفی کنیم، شاید کمی بی‌انصافی باشد. زیرا لنت‌های باکیفیت بازار کم نیستند. بنابراین یک سری ویژگی‌ها که یک لنت خوب باید داشته باشد را به شما می ‌آموزیم. اگر از موتورسیکلت خود در داخل شهر بیشتر استفاده می کنید، حتما به سراغ لنت‌های ارگانیک بروید، زیرا دوست‌دار محیط زیست هستند و قیمت مناسبی دارند و در دمای پایین بیشترین کارایی را دارند. اگر با موتور بیشتر خارج از شهر حرکت می‌کنید یا در پیست مسابقه می دهید، بهتر است بین لنت‌های سرامیکی و نیمه فلزی یکی را انتخاب و خریداری کنید.

نکات مهم هنگام خرید لنت ترمز موتورسیکلت:
قیمت لنت: قبل از هر کاری میزان پولی را که برای خرید لنت موتور قرار است بپردازید مشخص کنید. با این کار خود به خود لنت‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف شده و انتخاب برای شما مقداری آسان می شود.
نوع لنت: لنت‌های ترمز قدیمی از آزبست ساخته می‌شدند که به دلیل سمی و سرطانزا بودن دیگر از آن‌ها استفاده می شود. بنابراین شما می بایست بین لنت‌های ارگانیک، یا همان طبیعی، نیمه فلزی و سرامیکی یکی را برای خود انتخاب و خریداری نمایید. اگر در مورد این لنت‌ها اطلاعات کافی ندارید قسمت ابتدایی مطلب را مطالعه کنید.
جنس لنت: جنس لنت ترمز نقش مهمی در طول عمر دیسک ترمز ایفا می‌کند. همیشه یک لنت با کیفیت لنتی است که در تمامی شرایط آب و هوایی به درستی عمل کند. همیشه لنت‌های باکیفیت به خوبی پودر می‌شوند و همیشه روی چرخ‌های خود دوده لنت مشاهده می کنید. این لنت ها به دلیل پودر شدن مقاومت دمایی بالایی هم دارند.
مدل لنت: همان طور که می دانید، لنت در مدل‌های مختلف موتورسیکلت‌ با هم متفاوت است. درست مانند خودرو که لنت ترمز پراید به خانواده پژو یا سمند نمی خورد. بنابراین برای موتور سیکلت خود هم باید دقیقا لنت مدل موتور سیکلت خود را خریداری کنید. اگر در انتخاب مدل لنت اشتباه کنید، لنت مورد نظر روی دست شما می ماند. اما نگران نباشید تمامی لنت ترمزهایی که از فروشگاه ما خریداری می کنید به مدت هفت روز امکان مرجوعی و تعویض دارند.
عمر مفید لنت: معمولا هر لنت ترمز را با کارکرد کیلومتر خاصی باید تعویض کنید. اگر می خواهید لنت ترمز خود را دیر به دیر تعویض کنید به سراغ مدل‌هایی بروید که دارای کارکرد کیلومتر بیشتری هستند. این عمر مفید لنت معمولا در قسمت مشخصات محصول نوشته می شود. اگر به صورت حضوری خرید می کنید از فروشنده بخواهید این اطلاعات را در اختیار شما قرار بدهد.
از فروشگاه معتبر خرید کنید: متاسفانه امروزه در بازار حجم زیادی از لوازم یدکی تقلبی به چشم می خورد. این لنت‌ها از نظر شکل و ظاهر دقیقا مشابه جنس اصلی هستند، پس اگر می‌خواهید جنس تقلبی را به جای نمونه اصلی به شما نفروشند، حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید. زیرا این فروشگاه‌ها اعتبار خود را فدای سود بیشتر نمی‌کنند.

چطور یک لنت موتورسیکلت خوب بخریم؟
برند های مختلفی لنت موتور سیکلت تولید می کنند و بازه قیمتی متفاوتی برای لنت های ترمز موتورسیکلت وجود دارد. شما می توانید با توجه به مطالعه و شناخت برند های مناسب و دارایی کیفیت لنت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

یکی از بهترین گزینه ها و مورد اطمینان ترین گزینه ها جهت خرید لنت ترمز برای موتورسیکلت شما خرید به صورت آنلاین است باعث می شود آنچه که تهیه نموده اید به صورت مستقیم و بدون دردسر برای شما ارسال گردد و تنها کاری که شما باید بکنید تعویض و نصب لنت مورد نظر خواهد بود.

پس خرید غیرحضوری از فروشگاهی که به صورت تخصصی در زمینه ی لوازم یدکی موتور سیکلت فعالیت دارد و لوازم یدکی پالس و… را به صورت اجمالی جهت فروش دارد، یک انتخاب خوب برای خرید خواهد بود.

پیشنهاد ما خرید لنت از وب سایت خودمون کینگ موتور هست .

یک نظر در “نشانه های تمام شدن لنت ترمز موتورسیکلت به همراه نکات و آموزش

  1. محسن نوری گفت:

    با سلام ممنون از اطلاعات خوبتون استفاده کردم فقط ی سوالی بنده ی موتور سیکلت بنلی 250 تک سیلندر دارم لنت عقبشو تعویض میکنم کلا ی هفته ای تموم میشه میرسه به آهن خستم کرده میشه راهنمایی کنین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *